Naše motto:

 

„Úprimná a otvorená  komunikácia je základom  pre našu spoluprácu."

 

Ako urýchliť výberový proces

 

Aby ste zýšilie Vaše šance pri výbere rodinou, nechajte sa inšpirovať nasledovnými jednoduchými radami:

 

1. Fotka

 

Prvý dojem je veľmi dôležitý!  Aby Vám fotka naozaj pomohla zvýšiť záujem o Vás, mali by byť splnené nasledovné kritéria:

 

  • Budte na fotke zreteľne viditeľni. Postava z diaľky, či rozmazané fotografie nepovedia rodine veľa. Pri výbere preto zvoľte fotku od pliec nahor. Dbajte na to, aby bola fotka ostrá, rodina Vás chce vidieť zreteľne.
  • Usmievajte sa! Veď koho by zaujala fotka so zamračeným výrazom tváre? Usmievajte sa a snažte sa, aby s fotografie vyžarovala pozitívna energia. Zvýšite si tým svoje šance, že vzbudíte sympatie u rodiny, ktorá dostane do rúk. V takom prípade, to bude to už len krôčik od toho, aby sa Vám ozvali
  • Skupinová fotografia NIE. Nenechajte rodinu hádať, ktorá osoba na fotke ste vy, preto pošlite fotku, na ktorej ste sám/sama.

 

2. Referencie

 

Rodiny sa často rozhodujú aj podľa referencií od predošlých rodín.  Kto má svoju prácu rád a robí ju dobre, nemá, čo skrývať   a  zašle aj svoje odporúčania  od predchádzajúcich rodín. Obdržanie  referencíí spolu s profilom je pre nemeckú rodinu celkom prirodzené.

 

3. Podrobne rozspísané Vaše skúsenosti vo formulári

 

Popri fotke je veľmi dôležité  vo formulári konkrétne  popísať Vaše doterajšie skúseností  s opatrovaním,. Ak rozpíšete detailne, zmysluplne a úprimne o Vašich skúsenostiach je vyššia šanca, že sa rodina rozhodne práve pre Vás.

 

 

4. Príprava na telefonát s rodinou

 

Ak sa Vám rodina rozhodne zavolať, znamená to, že sa jej Vás profil páči . Nepodceňujte to,  je to už posledný krok k tomu, aby si Vás vybrala. alebo naopak!  Pre klienta je to možnosť vytvoriť si o  Vás prvý dojem a preveriť si informácie, ktoré máte vo svojom formulári (profile).

  • Mali by ste znieť zdvorilo, osobne a so záujmom.
  • Pripravte sa dopredu. Je nevyhnutné poznať ponuku, vedieť o koho sa budete starať, aké choroby má, aby ste vedeli,  o čom rodiny hovorí a na čo sa môžete ešte spýtať. Ak pôsobíte dojmom, že opatrovanej osobe moc neviete, je zrejmé, že o dané miesto nemáte až taký záujem.
  • Vyhýbajte sa telefonátu v nevhodnom prostredí. Ak Vám rodina zavolá v nevhodnú chvíľu. keď sa nachádzate v hlučnom prostredí, šoférujete, alebo riešite niečo neodkladné, povedzte im to a dohodnite sa na iný čas. Môžete nám  aj dopredu povedať čas,  kedy budete sám a nikto Vás nebude vyrušovať a rodina Vám môže zavolať.
  • Nechajte si zopakovať otázku. Ak si nie ste istý, či ste otázke správne porozumeli, nebojte sa volajúce vyzvať na zopakovanie otázky.  Samozjrejme, nemalo by sa to stávať pri každej otázke. Je dôležité, aby ste hovorili k veci.
  • Usmievajte sa. Keď sa usmievate, zniete v telefóne sebavedomejšie, pozitívnejšie a celkovo navodzujete uvolnenejšiu a optimistickejšiu atmosféru.
  • Pýtajte sa. Máte možnosť dozvedieť sa o rodine a fungovaní v rodine informácie, ktoré zujímajú Vás. Otázkami tiež vzbudzujete dojem, že máte skutočný záujem.